XVIII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru 2011

Po dvou letech se v neděli 20.2.2011 v Olomouci opět sešla špička českého veslování. O mistrovské tituly mezi sebou bojovaly kategorie od dorostu až po dospělé, bez medailí nezůstali ani naši veslaři.

Závodní program zahájili handicapovaní sportovci, kteří se letos představili v Olomouci poprvé. Síly mezi sebou poměřovali tělesně, zrakově a mentálně postižení sportovci z Ústí nad Labem a Českých Budějovic.

První olomoucké barvy se objevily mezi dorostenkami, kde jsme měli dvě zástupkyně. Kateřina Prchalová si na dvoukilometrové trati vytvořila nový osobní rekord 7:51,4 min., který ji vynesl konečnou 17. příčku, Petra Grohmannová byla s časem 8:08,5 min. na 19. místě. V kategorii dorostenců startoval Martin Kummer, jemuž v cíli připadla 22. pozice (7:03,4 min.).

Mezi juniory nechyběl Jan Smejkal. Jeho dosažený čas 6:31,1 min. mu stačil na 14. místo.

Následovaly jízdy veteránů, kde jsme měli celkem tři úspěšné závodníky. Všichni tři shodně vybojovali stříbrné medaile - Vendula Večeřová v čase 7:46,2 min. mezi ženami 30 - 39 let, Blanka Vařeková s časem 7:44,3 min. v kategorii 40 - 49 let a jediný závodící olomoucký veterán Radek Vyhnálek v čase 6:34,5 min. mezi muži 50 - 59 let.

Závod mužů lehkých vah byl ozdoben novým českým rekordem, o něž se tentokrát postaral Ondřej Vetešník z Dukly Praha. Časem 6:09,8 min. pokořil o celé tři desetiny původní rekord svého bratra Jana, který byl tentokrát druhý, na třetí příčce se umístil slovenský vícemistr světa na skifu Lukáš Babáč. Čtvrtý byl břeclavský Mikýsek, který se stal nejrychlejším seniorem B. Olomoucký Jakub Vrána byl s časem 6:44,3 min. mezi seniory B devátý.

Třetí mistrovký titul v řadě si připsala Pavlína Žižková v hlavní kategorii žen. K vítězství ji tentokrát stačil čas 6:50,0 min. Druhá byla v této kategorii Vařeková G. (7:01,7 min.) z pražské Slavie a třetí slovenská Kardošová (7:02,6 min.). V seniorkách B byla nejrychlejší Antošová L. z VK Slavia. Kromě zlaté medaile převzala Pavlína také pohár za celkové vítězství v rámci Českého poháru 2010/2011.

Závěr programu patřil hlavnímu závodu mužů. Nejrychlejší byl tentokrát Jakub Makovička (5:51,6 min.), za ním byli ve shodném čase 5:52,6 min. stříbrní Jakubové  Podrazil a Houska, všichni z pražské Dukly. Pod hranici šesti minut se tentokrát dostalo hned devět závodníků, což svědčí o velmi silné konkurenci, která se letos sešla. Mezi seniory B byl nejrychlejším Jakub Podrazil. Olomoucký Karel Běhal, který letos hostuje v barvách Dukly, si i po zdravotním tréninkovém výpadku výrazně vylepšil své osobní maximum na 6.09,5 min. a celkově mu náleží 10. místo v kategorii seniorů B.

Kompletní výsledky ZDE.

Fotogalerie 1.

Fotogalerie 2.

Fotogalerie 3.

XVIII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru 2011 | VKOLOMOUC