World rowing masters regatta 2011 Poznaň

Ve dnech 8.-11.9.2011 bojovali naši závodníci na veteránském mistrovství světa World rowing masters regatta 2011 v polské Poznani. Titul si přivezla dvojka bez kormidelnice žen.

Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou ve své kategorii A nedaly soupeřkám vůbec šanci a společně si dojely pro první a nakonec jedinou olomouckou zlatou medaili a mistrovský titul. Společně s Blankou Vařekovou a Radanou Sochůrkovou startovaly také na noncoxu, kde vybojovaly pěkné druhé místo. Jen pouhých 0,05 s dělilo od vítězství čtyřku s kormidelníkem mužů kategorie D Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Pavel Skula, Jiří Mak (Slavie Praha) a korm. František Lorenc. Fotofiniš byl neúprosný a posádka se tak musela smířit se stříbrnou příčkou.

Celkem pět posádek se umístilo na bronzových pozicích. Hned ve čtvrtek, první den závodního programu, startovala osma mužů kategorie D. Nejen se soupeři, ale také s podzimním větrným počasím si poradila posádka Luboš Zapletal, Miroslav Herzán, Ladislav Řoutil, Pavel Skula, Martin John, Jiří Ertel (Ostrava), Zdeněk Baleka, Edvard Kožušník a korm. František Lorenc. Bronz náležel také noncoxu a čtyřce s kormidelníkem mužů kategorie F Řoutil, Ertel, Baleka, Kožušník a korm. Lorenc. Dvě třetí místa přidaly mixované posádky. Blanka Vařeková usedla do dvojskifu D s Jiřím Ertelem, na osmě D startovali Zapletal L., Skula, Řoutil, Kožušník ve společenství s hodonínskými Svitákovou, Brešlovou, Michnovou a Randall z Piratu Vídeň.

Za zmínku stojí také výkon téměř nad očekávání čtyřky s kormidelníkem kategorie B, která projela cílem na čtvrtém místě. O tento slušný výsledek se postarali Martin John, Mirek Herzán, Radim Hlavica, Marek Vraštil a korm. Lorenc. Čtvrté místo uhájil také noncox kategorie D Zapletal L., Herzán, Skula a Milan Kyselý z Bohemians. Čtveřice Jan Drábek, Jiří Urban, Vladimír Zapletal a Milan Vyroubal si připsala jedno čtvrté a jedno páté místo na čtyřce s kormidelníkem v kategorii F a G. Na zkušené byla dvojka bez kormidelníka Radim Hlavica, Marek Vraštil, která dojela pátá. Nejen se soupeři, ale také s větrným podzimním počasím bojoval Ladislav Řoutil na dvojskiffu s ostravským Ertelem a v cíli jim náleželo šesté místo.