Tři tituly do Olomouce

Na MČR na dlouhé dráze v Hoříně se naši závodníci mládežnických kategorií prosadili nejlépe z celé republiky. Olomoučáci získali 3x nejvyšší příčku, po dvou titulech bral Hamr a ČVK.

V mužských kategoriích dominovala Dukla, v ženských Slavia. Do naší medailové sbírky patří ještě bronz dvojky dorostenek.

V kategorii juniorů nedal soupeřům šanci Eda Bezděk. Na obou mezičasech figuroval na 1. místě a cílem projel první s náskokem 20 sekund.

V závodě dvojek juniorek se povedl husarský kousek Martině Bednářové. Spolu s kolegyní z Blesku Praha měly za sebou pouhých 6 tréninků. Skvělou jízdou ve druhé části trati nedaly soupeřkám šanci a zvítězily o 19 sekund.

První místo obhájila dvojka dorostenek Anna Hlaváčová a Veronika Chrbjátová, která výborným finišem strhla vítězství na svoji stranu. Jejich kolegyně Adéla Zdráhalová s Emmou Benýškovou braly bronz.

Všem medailistům blahopřejeme!

Výborný výkon předvedla na skifu juniorka Adéla Truhlářová, která dojela na skvělém 5. místě. Kateřina Chmelová obsadila ve stejném závodě 19. příčku.

Dvojky juniorů se umístily ve druhé desítce. Luboš Opluštil s Františkem Hrubým dojel na 11. místě, Filip Rukriegel s Antonínem Kučerou byli na 19. místě.

Dorostenci závodili na skifech. Jiří Koutný jel svůj první závod a obsadil 57. místo, Adam Zdráhal dojel (po křeči v noze) na 61. místě.

Svůj první závod odjely i dorostenky Tereza Michalčíková a Markéta Zbořilová. Podaly bojovný výkon a obsadily 6. příčku.

Za 14 dní čekají naše závodníky reprezentační kontrolky v Račicích.