Titul mistryně světa míří do Olomouce

Světové medaile míří do Olomouce.Tituly juniorské mistryně světa, Evropy i České republiky patří po zásluze naší Michaele Uličné. Stříbrný světový i evropský kov přidala Pavlína Žižková ve štafetě.

Praha hostila veslařský svátek ve dnech 23. – 24. 2. 2024. Stovky veslařů v hale a také desítky připojených online vytvořili tvrdou konkurenci. Do Olomouce vezeme celkem 7 medailí!
Míša Uličná vyhrála s přehledem kategorii juniorek ve velmi kvalitním čase 7:02,7. Nechala za sebou celou světovou konkurenci a po zásluze brala hned tři zlaté kovy. Její kolegyně a sportovní vzor Pavlína Žižková veze do Olomouce 2 stříbrné medaile, světovou a evropskou, za štafetový závod, kde byla členkou mezinárodního družstva.
Na mistrovství republiky vybojovala bronzovou medaili v závodě žen lehké váhy do 23 let Amálie Drahotuská. A Karel Nevřala veze zlato v kategorii masters 50-55 let.

Dvoudenní závodní maraton začaly kategorie masters. Karel Nevřala odjel výborný závod a časem 6:32,0 se stal mistrem republiky v kategorii 50 – 55 let.
Odpoledne nastoupili na plochu dorostenci. Mnozí si zlepšili své osobní rekordy, i když do bojů o nejcennější kovy nezasáhli. Nejlepší z chlapců byl David Skopal, který se časem 6:44,0  umístil na světovém 37. místě, v ČR bral 8. příčku.
Sestry Tenglerovy nastoupily do závodu dorostenek, v ČR už ale spadají do kategorie juniorek. Tereza si vyjela osobní rekord časem 7:56,7.
Kategorii juniorek vyhrála již zmíněná Míša Uličná. Osobní rekordy si vyjely Michaela Čapková a Amálie Drahotuská. Amálka spolu s Ellen Grossertovou jsou již v MČR klasifikovány v závodě žen lehkých vah.Amálka brala v závodě žen lehkých vah stříbro.
Junioři přišli díky zranění o účast Davida Sklenáře. Nejlepší umístění připadlo Ondrovi Langerovi, který bral 44. příčku.
Z našich mladých mužů, loňských juniorů, se podařilo zlepšit osobní rekord Martinovi Rygelovi. Honza Paták dojel nejlépe z našich, za čas 6:32,8 mu připadlo 39. místo. Velmi kvalitní čas zajel Michael Grivalský v kategorii mužů 21 - 22 let, který mu vynesl světovou 12. příčku.

Teď už se bude příprava zaměřovat na veslování na vodě. Pokud se řeka Morava po vydatných deštích uklidní ve svém korytě, nastoupí veslaři na vodu a přípravu budou směřovat k březnovému Mistrovství ČR na dlouhé dráze.