Olomoucký 1/2Maraton

Historicky první ročník Volkswagen Olomouckého 1/2Maratonu proběhl naší hanáckou metropolí v sobotu 26.6.2010 a zúčastnilo se ho také několik nejen olomouckých veslařů.

V termínu, kdy kategorie žactva a dorostu veslovaly o medaile na račickém kanále, probíhala přímo v centru Olomouce jiná velká sportovní akce, na které také veslaři nechyběli. Cílem 21 kilometrů dlouhé trati proběhlo víc než 1000 závodníků, mezi nimi i Denisa Vraštilová, která se v čase 1:44,46 hod. umístila ve své kategorii na 21. místě, celkově jí náleželo v konkurenci 223 doběhnuvších žen 28. místo. Úspěšně proběhl cílem i náš místopředseda Jirka Slepička. Konečný čas 2:04,56 hod. mu v jeho kategorii vynesl 551. místo, v absolutním pořadí byl 780. Dařilo se také Martinu Johnovi, kterého dosažený čas 1:48,41 hod. zařadil na 43. příčku v kategorii M40 a v konečném pořadí mu náleželo 445. místo. Ve stejné kategorii M40 se umístil na 72. místě František Lorenc, jenž absolvoval celou trať coby gorila v čase 2:04,28 hod., absolutně mu připadla 768. příčka. Všem účastníkům gratulujeme a těšíme se na příští ročník!