Nej... sportovec Olomoucka 2009

V úterý 15.12.2009 se na olomoucké radnici konalo tradiční slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců Olomoucka za rok 2009. Celkem bylo vyhlášeno deset kategorií.

Mezi sportovními kolektivy mládeže dosáhla na nejlepší umístění olomoucká juniorská čtyřka bez kormidelníka, která letos na své konto připsala nejen několik republikových mistrovských medailí, ale také účast na juniorském mistrovství světa, které se konalo o prázdninách ve Francii. Cenu pro vítěze si převzali Vít Slavík, Karel Běhal, Jakub Vrána a Vojtěch Schlimbach.

Dalším oceněným byl trenér výše zmíněné posádky Petr Truhlář, který kromě juniorů vede také olomoucké muže. Obdržel cenu pro Trenéra roku v kategorii mládeže.

V kategorii jednotlivců, mládeže do 21 let byla vyhlášena Jana Vyhnánková a v kategorii dospělých sportovců Pavlína Žižková. Obě letos vybojovaly řadu titulů Mistra ČR v nepárových disciplínách, na dvojce se společně představily také na mezinárodních soutěžích a bodovaly i na trenažéru.