Mistrovství Slovenska na trenažéru Banská Bystrica

V neděli 2.3.2008 se olomoucký veslařský klub zúčastnil posledních závodů zimní sezóny 2007/2008 na veslařském trenažéru.

Zástupci věkových kategorií od žactva až po dospělé si z Mistrovství Slovenska, konaného v Banské Bystrici, přivezlo celkem 9 medailí. Motivací pro co nejlepší výkony mladých sportovců byla také vidina získání nejnovějšího modelu veslařského trenažéru Concept 2 E, který měl připadnout oddílu s co největším bodovým kreditem.

Svoji trenažérovou premiéru měly žačky mladší, které absolvovaly trať 500 metrů, stejně jako žactvo starší v závodě na 1000 metrů. V těchto kategoriích si medaile vyjeli Tereza Dohnalová – 2. místo a Tomáš Vodák ml. – 3. místo. Dále zde startovali také Jiří Veselý, Kateřina Hlaváčová, Petra Grohmanová a Anička Smejkalová. Ostatní závodníci již absolvovali klasickou, dvoukilometrovou trať. Mezi dorostenci dosáhl na stupeň nejvyšší Vojta Schlimbach, mezi ostatními za ním zůstali i oddíloví kolegové Honza Smejkal, Petr Valčík, Ondřej Svoboda, Jiří Zlámal, Martin Švec. Stupně vítězů patřily také juniorům. Zde získal Josef Tetera stříbrnou a Lukáš Doležel bronzovou medaili. Bodovým ziskem přispěli Karel Běhal, Jakub Vrána, Vítek Slavík a Jiří Barták.

Mezi muži lehkých vah byl velmi úspěšný Přemysl Pazdera, který obsadil 3. místo. V této kategorii startoval také Víťa Komárek, který ač se svým startem vůbec nepočítal, získal pro oddíl cenné body. Do stejné situace se dostala i Zuzka Vodičková, startující za stejných podmínek mezi ženami. Oběma tedy patří zvláštní poděkování za obětavost a předvedení sportovního ducha.

Mezi dospělými přidala druhou olomouckou zlatou medaili Pavlína Žižková, její kolegyně Jana Vyhnánková bronz, stejně jako Jiří Došlík, třetí mezi muži, kde startoval i Michal Diviš.

I přesto, že jsme bohužel neměli zastoupení ve všech věkových kategoriích, díky uvedeným výsledkům se našemu klubu skutečně podařilo získat nejvyšší počet bodů a slíbený trenažér si odvézt.