Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru Olomouc 2018

V neděli 18.2.2018 se v Olomouci konalo již posedmé 25. Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru. Naši závodníci brali čtyři medaile.

Letos se do hanácké metropole sjelo více jak 500 závodníků z celé naší vlasti, Slovenska a Rakouska spolu s trenéry a doprovodem. Nejpočetnější kategorií byli dorostenci, kde bylo přihlášeno 103 závodníků.

Akce v důstojném prostředí Clarion Congress Hotelu probíhala od 9 hodin, kdy závody zahajovali handicapovaní sportovci. Po nich již v rychlém sledu následovali kategorie dorostu, juniorů, seniorů a masters. Chřipka se bohužel nevyhnula ani našim sportovcům a poznamenala tak řadu jejich výkonů, někteří z nich nemohli startovat.

První medaili pro olomoucký klub, stříbrnou, vybojovala Pavlína Žižková v hlavní kategorii žen ve velmi kvalitním čase 6:55,9 min. První tři závodnice se dostaly pod magickou hranici 7 minut. Další tři olomoucké medaile vybojovali nši masters. Vendula Večeřová a Karel Nevřala ve svých kategoriích zvítězili, Jiří Urban bral stříbro.

Skvělý výkon a osobní rekord předvedl olomoucký odchovanec Miroslav Vraštil jun., který zvítězil v kategorii mužů lehkých vah. V elitní kategorii mužů bral zlato Lukáš Helešic z pražské Dukly, který byl jedním z šesti závodníků, kteří stlačili vítězný čas pod 6 minut.