Mezinárodní regata juniorů v Brně

prověřila závodníky z řad staršího žactva, dorostu a juniorů. Vezeme 5 vítězných pohárů - 2 získali starší žáci, 2 juniorky a 1 dorostenky.

Nezvykle teplé počasí a téměř bezvětří s občasnými bouřkami provázelo květnový víkend v Brně. Mezinárodní regata byla tentokrát nebodovaným závodem pro kategorii juniorů. V této kategorii staroval menší počet závodníků, konkurenci zpestřovali závodníci z Polska, Rakouska a Slovenska. Dorost a starší žactvo měli již mnohem větší zastupení a konkurence byla nabitá.

Starší žáci zabodovali na 100%. Snášel s Grivalským zvítězili ve dvojskifu a spolu s Pospíšilem, Stýskalou a kormidelnicí Petrželovou také ve čtyřce párové. Konkurence byla opravdu veliká.

Dorostenka Emma Benýšková zasedla stejně jako na Ceftě do společenství se Zuzkou Štěpánkovou na dvojskifu a projela vítězně cílem.

Juniorky Hlaváčová, Truhlářová, Kodrlová a Chrbjátová zvítězily na čtyřce bez v sobotu i neděli.

Součástí regaty bylo i Akademické MČR, kde Kačka Prchalová obsadila na skifu žen 5. místo.