Mezinárodní regata juniorů

se konala o minulém víkendu v Brně. Olomoučáci přebírali 5x pohár pro vítěze - 3x to byly juniorky, 1x dorostenky a 1x dorostenci.

I když se jedná historicky o mezinárdní regatu juniorů, největší počet posádek byl v kategoriích staršího žactva. Také proto, že junioři bohužel, na této regatě nebodují do českého poháru.

Starší žačky závodily na čtyřce s kormidelníkem a čtyřce párové. Na párovce se jim příliš nedařilo, na nepárovce Paroulková, Lucová, Vodešilová, Snášelová s kormidelníkem Crhákem vyválčily holky 3. místo.

Starší žáci se představili ve víc disciplínách. Nejlepší výsledek se podařil Vojtovi Hélovi, který na skifu žáků 14letých dojel na 5. místě, Vojta Ptáček na 9. místě.

Čtyřka dorostenek Dostálová, Urbánková, Tenglerová Viki a Terka si po suverénní jízdě převzala pohár pro vítěze, dvojka sester Tenglerových dojela na druhém místě.

Také dorostenci se vrací domů s pohárem, tentokrát Ondra Langer a Max Weinlich zvítězili na dvojce bez. Čtyřka nepárová obsadila ve finále 5. místo.

Juniorky si došly pro vítězný pohár celkem 3x. Zvítězila párovka Drahotuská, Mrkvová, Hockaday, Čapková, stejně tak čtyřka bez Mrkvová, Holčáková, Drahotuská, Hockaday. Všechna děvčata spolu s Grossertovou a sestarmi Tengerovými a kormidelníkem Kukačem přidaly vítězství na osmě. Dvojka juniorek dojela na 2. místě.

I junioři jeli čistou olomouckou osmu. Přibil, Kukač, Rygel, Bubniak, Sklenář, Číhal, Stolín a Paták s kormidelníkem Weinlichem dojeli na 2. místě, se stejným výsledkem dojela i čtyřka bez, dvojka obsadila 3. místo.