Mezinárodní regata juniorů

se konala o víkendu 19. - 20. 5. 2012 v Brně. Naše mini výprava dovezla jedno vítězství, jedno druhé a dvě třetí místa.

Za velmi větrného počasí se jel o víkendu v Brně 41. ročník regaty. Protivítr byl natolik silný, že vítězka skifu juniorek měla čas 10:50min a výjimkou nebyly časy ani přes 12 minut. Petře Grohmannové se povedl husarský kousek a na skifu juniorek postoupila v sobotu do finále A, kam se dostaly pouze 3 české závodnice. Dojela na 6. místě. V neděli si jí již tak nedařilo a dojela ve své dělené jízdě čtvrtá.

Na velké vlny doplatily naše dorostenecké dvojky, které se nedokázaly vypořádat s nepřízní počasí. Z dorostenek nastoupily jen Čermáková se Spurnou a dojely na 3. místě za favorizovanou lodí Smíchova a závodnicemi Blesku. Dorostenci Kluka s Kuchařem obsadili ve finále 5. místo, jejich kolegové Sklenář a Kvapil dojeli sedmí. Kluka s Kuchařem budou reprezentovat ČR na závodech CEFTA v Račicích jako loď B.

Dorostenky startovaly na dvou čtyřkách bez kormidelnice. Loď Prchalová, Fukalová, Čermáková a Spurná zvítězila před lodí Drážďan a společenstvím Olomouc + Ústí nad Labem, kde startovaly Hlaváčová s Raušovou. Obě tyto naše lodě se kvalifikovaly na CEFTU do Račic, která se koná 15. 6. 2012

Závěr závodů patřil osmám. Dorostenci usedli do osmy s kolegy z ČVK Brno a dojeli druzí za lodí Smíchova. V závodě startovalo 5 lodí. Dorostenky startovaly v závodě juniorek a spolu se dvěma závodnicemi z Ústí nad Labem dojely druhé za reprezentační posádkou z Maďarska a před lodí VK Smíchov.