Mezinárodní mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně

přineslo našemu klubu jedinou medaili, a to stříbrnou za dvojku juniorek. Za slunečného, ale velmi větrného počasí se další 4 posádky umístily v prvních desítce startovního pole.

Na laterárním kanále Vraňany - Hořín se v sobotu 7.4.2018 veslovalo proti velmi silnému větru, který prověřil připravenost posádek. Letošní dlouhá zima tréninku na vodě příliš nepřála, množství naveslovaných kilometrů je poloviční oproti jiným rokům.
Distanční závod byl také nominačním závodem na reprezentační kontrolky. U děvčat se můžou podle nových kritérií zúčastnit kontrolek pouze skifařky, u chlapců i nepároví veslaři. U juniorů a juniorek musí mít závodníci ještě zajetý limit na trenažéru.

Dorostenky se s nabitou konkurencí 59 závodnic popraly velmi dobře. Sára dojela ve své premiéře po ročním tréninku na skvělém 5. místě a kdyby v zatáčce nezaparkovala u břehu, mohlo to být i na bramboru. Lucka se také velmi dobře popasovla s tratí a skončila 9. Bojovný výkon předvedla i Kája na 16. místě.

Dorostenci na dvojce Petr s Tomášem přijeli sbírat zkušenosti. K předním příčkám jim ještě chybí 3 minuty a obsadili 12. místo.
Filip Snášel se s tratí v Hořníě srovnal výborně a v nabité konkurenci obsadil skvělé 7. místo, Michal Grivalský dojel na 24. místě a Martin Třetina na 37. místě. Startovalo 61 skifařů.

Juniorky Anička s Verčou přivezly na dvojce "bez" naši jedinou, stříbrnou medaili. na dvojce startovala i terka, která spolu s Luckou z Otrokovic dojela na 4. místě.
Skifařka Emma se rvala s těžkou konkurencí a větrem a obsadila výborné 10. místo, Markéta dojela na 29. příčce.

Jediný zástupce mužské kategorie František dojel do cíle na 20. místě, mezi seniory B obsadil 9. příčku.