MČR žactva a dorostu Račice 2011

Vrchol první poloviny závodní sezóny má za sebou naše žactvo a dorost. Velmi úspěšně všichni bojovali ve dnech 24.-26.6.2011 o co nejlepší umístění na mistrovství ČR, konaného tradičně v Račicích.

Ani lehce proměnlivé, téměř aprílové počasí, nezabránilo našim závodníkům v zisku celkem devíti medailí. Dorostenky si připsaly dva mistrovské tituly, žačky a žáci mladší po jednom, nechyběla ani řada dalších velmi cenných umístění.

Mladší žačky pod vedením trenérské dvojice Petra Grecmanová - Katka Antošová úspěšně bodovaly ve všech čtyřech disciplínách, ve kterých startovaly.  Na skifu 12- ti letých děvčat se dařilo Adéle Truhlářové, která bez porážky absolvovala rozjížďku, semifinále a vítězně projela cílem i ve velkém finále, za což jí právem náleží zlatá medaile i mistrovský titul. Společně s Klárou Grohmannovou, Martinou Bednářovou, Veronikou Chrbjátovou a kormidelnicí Katkou Antošovou pak obsadily ještě stříbrnou medaili na čtyřce párové. Neztratily se ani Anna Hlaváčová a Adéla Zdráhalová, které společně startovaly na dvojskifu. V silné konkurenci starších děvčat získávaly své první společné zkušenosti na mistrovských závodech a přes rozjížďky se dokázaly probojovat do hlavního finále, kde vybojovaly konečnou pátou příčku. Klára s Aničkou nastoupily také v závodě 11-letých skifařek, kde jim jejich výkony vynesly velmi pěkné čtvrté a páté místo.

Kategorie mladších i starších žáků úspěšně vede trenérské trio Blanka Vařeková, Martina Herzánová a Vladimír Slavík. Díky jejich obětavé práci získali mladší žáci dvě medaile, z toho jednu zlatou a jednu stříbrnou. Téměř bezkonkurenční byla čtyřka párová Jiří Vaněk, František Hrubý, Viktor Červinka, Lukáš Kaleta a kormidelník Ondřej Kuzník, kteří nedali soupeřům šanci a společně se zlatými medailemi získali svůj první titul mistrů republiky. František s Jirkou doplnili svoji sbírku o stříbro z dvojskifa, ve stejné disciplíně byli Viktor s Lukášem šestí.

Starším žákům se nejvíc dařilo na čtyřce nepárové. Eduard Sklenář, Jakub Kuchař, Radim Blažek, Eduard Bezděk a kormidelnice Antošová přešli přes rozjížďky i semifinále a ve finále A jim náležela nepopulární čtvrtá příčka. Na čtyřce párové Sklenář, Kuchař J., Blažek, Vrba a kormidelník Kuzník zvítězili v malém finále a celkově jim náleží sedmá příčka, jejich kolegové Kuchař P., Bezděk, Hlavica a Mazourek nemilosrdným systémem rozjížděk do finále neprošli. Na dvojskifu patřilo Filipovi Hlavicovi s Pavlem Vrbou 12. místo, Petr Kuchař a Jakub Mazourek nepostoupili z rozjížděk.

Starší žačky přidaly do olomoucké sbírky bronzovou medaili za čtyřku nepárovou, na které startovaly Nikola Raušová, Kateřina Hlaváčová, Kristýna Spurná, Michaela Kidová a kormidelnice Petra Grecmanová. Jana Piechulová se probojovala na celkovou pátou příčku na skifu 13-letých, ve stejné kategorii přes rozjížďky nepostoupila Dita Ponikelská. Na dvojskifu byly Míša s Katkou 11., Nikola s Kristýnou na 12. místě.

Dva tituly a stříbro přivezly domů dorostenky. Svěřenkyně trenérky Daniely Hlaváčové startovaly v nepárových disciplínách. Čtyřka nepárová ve složení Lucie Čermáková, Tereza Dohnalová, Petra Grohmannová, Kateřina Prchalová s kormidelnicí Kateřinou Hlaváčovou ve svém závodě suveréně zvítězila, dvojice Prchalová - Grohmannová přidala stříbro na dvojce a další zlato si vyjely Prchalová, Grohmannová, Dohnalová a Fukalová na osmě spolu s děvčaty z pražských oddílů VK Blesk a Bohemians. Petra Grohmannová a Katka Prchalová se tak staly nejúspěšnějšími závodnicemi olomoucké výpravy.

Jediným zástupcem dorostenců byl Michal Kluka, který spolu se závodníky z Otrokovic a Brna zasedl do osmy a vybojoval bronzovou medaili, čímž olomouckou sbírku uzavřel.

žkyml

1xžkyml 11 Grohmannová K. - 4. místo
                 Hlaváčová A. - 5. místo

1xžkyml 12  Truhlářová  - 1. místo

2x žkyml  Hlaváčová A., Zdráhalová - 5. místo

4x žkyml Grohmannová K., Truhlářová, Bednářová, Chrbjátová, korm. Antošová - 2. místo