MČR ve veslování na dlouhých tratích 2011

V sobotu 16. 4. 2011 se konalo v Hoříně tradiční MČR na dlouhé trati. Za nádherného jarního počasí se na start postavilo více jak 300 posádek. Naši veslaři si odtud dovezli 3 cenné kovy.

Na stupeň nejvyšší se postavily dorostenky Petra Grohmannová a Kateřina Prchalová, které startovaly na dvojce bez kormidelnice. S více jak půlminutovým náskokem projely cílem před lodí ČVK Praha a VK Smíchov. Kvůli onemocnění Terezy Dohnalové byla ve čtvrtek narychlo sestavena druhá dvojka, která se umístila po statečném výkonu na 11. místě. Bohužel se potvrdilo, že dva háčci na dvojce se jen těžko shodnou.

Bronzovou medaili brali po bojovném výkonu junioři Jan Smejkal a Adam Atarsia na dvojce bez. Jako jediná posádka se dokázali vklínit mezi čtyři lodě ČVK Praha. Výkon je o to cennější, že Adam dojíždí na trénink z Otrokovic a hoši spolu tedy nemohou trénovat denně.

Třetí, opět bronzovou medaili přivezly ženy. Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou, která nastoupila s antibiotiky a zatejpovaným loktem, dojely za posádkami VK Slavia Praha a Švédska. Pokud příště Pavlína projede závěrečnou zatáčku na vnitřní straně a Vendula bude stíhat tréninky častěji než 3x týdně, můžeme se dočkat i lepšího umístění.

Dorostenci zažili svoji "distančákovou" premiéru. Dvojka Adam Portysch a Michal Kluka předvedla dobrý výkon a obsadila 8. příčku. Poslední startující olomouckou posádkou byla dvojka bez mužů Vít Komárek a Jakub Vrána, kteří se umístili na 18. místě.

Za zmínku stojí jistě umístění olomouckých odchovanců, startujících nyní v dresu Dukly Praha. Miroslav Vraštil spolu s Jiřím Kopáčem zvítězil na dvojce mužů lehkých vah a Karel Běhal, který zasedl s Kornelem Altmanem do dvojky "bez", obsadil celkové 5. místo. Mezi seniory B skončila tato posádka stříbrná.

Fotogalerie.

Kompletní výsledky ZDE.

MČR ve veslování na dlouhých tratích 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link
Copyright 2009 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz