MČR ve sprintu Račice 2011

Celkem sedm medailí, z toho čtyři zlaté, vybojovali naši veslaři z řad dorostu, juniorů a dospělých na MČR ve sprintu, které se konalo v pátek 23.9.2011 v Račicích.

První mistrovský titul si připsaly dorostenky Kateřina Prchalová, Petra Grohmannová, Tereza Dohnalová, Lucie Čermáková a kormidelnice Kateřina Hlaváčová, které zvítězily ve společenství s VK Blesk na osmě. Bronz přidala tato děvčata na čtyřce bez kormidelnice. Druhou zlatou medaili a mistrovský titul si připsaly ještě Prchalová s Grohmannovou na dvojce bez. Helena Fukalová byla šestá na čtyřce párové, kde startovala v moravském společenství.

Tři cenné kovy získaly také ženy. Pavlína Žižková s Vendulou Večeřovou nedaly soupeřkám na pětisetmetrové trati žádnou šanci a na dvojce bez kormidelnice s přehledem zvítězily. Stejně tak úspěšné byly ve společenství se závodnicemi pražského VK Smíchov, se kterými uhájily vítězství na osmě. Stříbro braly společně s Blankou Vařekovou a Janou Vyhnánkovou na čtyřce bez kormidelnice.

Junioři Jan Smejkal a Jiří Herzán startovali ve společenství s VK Slavia Praha na osmě. Cílem projeli na třetí příčce a do olomoucké sbírky tak přispěli bronzovou medailí.

Dorostenec Michal Kluka byl velmi těsně čtvrtý na kombinované osmě, společně s Petrem Kvapilem startoval také na dvojskifu, ale bohužel nepostoupili z rozjížděk do finále.

1. místo

2- dky         Grohmannová, Prchalová
8+ dky         Prchalová, Grohmannová, Dohnalová, Čermáková, korm. Hlaváčová K.

2- ženy        Žižková, Večeřová
8+ ženy       Žižková, Večeřová + VK Smíchov

2. místo

4- ženy       Žižková, Večeřová, Vyhnánková, Vařeková

3. místo

4- dky        Prchalová, Grohmannová, Dohnalová, Čermáková

8+ jři          Herzán, Smejkal, korm. Kvapil + VK Slavia Praha

 

Fotogalerie.

 

Kompletní výsledky ZDE.

MČR ve sprintu Račice 2011 | VKOLOMOUC

Facebook Link
Copyright 2009 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz