MČR ve sprintu, MČR žactva a MČR družstev 2022

Všechny tyto mistrovské akce se konaly ve dnech 30.9. - 2.10. 2022 v Račicích. A pro olomoučáky to byly medailové žně!

Z pátečního sprintu jsme přivezli celkem 8 medailí - 4 zlaté a 4 stříbrné.
Zlaté byly dorostenky Eva Slepičková, Michaela Uličná, Lucie Mrkvová a Markéta Holčáková na čtyřce bez kormidelníka a spolu s Bárou Dostálovou a kormidelníkem Františkem Lorencem ve společenství i na osmě. Zlatí byli dorostenci Jakub Kukač, Radovan Šolle, David Sklenář a Michal Bubniak na čtyřce bez kormidelníka a junioři Ondřej Číhal, Filip Stolín, Jakub Štěpánek, Vojtěch Hoskovec, Jan Paták, Jan Řezáč s kormidelníkem Maxem Weinlichem na osmě. Stříbro si vyjeli junioři  Štěpánek a Rygel na dvojce, Stolín, Číhal, Hoskovec a Paták na čtyřce, na osmě pak dorostenci Weinlich, Langer, Procházka, Mlynář, Kukač, Šolle, Sklenář, Bubniak s kormidelnicí Grossertovou. Poslední stříbrnou braly juniorky Slepičková J., Hockaday, Grossertová a Hrubá na čtyřce.

Součástí MČR ve sprintu bylo dokončení MČR žactva. V červnu se neodjelo kvůli extrémnímu vedru posledních 7 závodů. A tady byla taky velká olomoucká radost. Ondřej Urbánek, závodník nejmladší kategorie, zvítězil ve skifu žáků jedenáctiletých. Bronzovou medaili přidala párová čtyřka žáků starších - Pavlita, Doubrava, Kyjevský, Skopal s kormidelníkem Crhákem.

V sobotu a neděli pokračovaly závody Finálem Českého poháru 2022 a Mistrovstvím ČR družstev. Velmi se dařilo žákům starším, kteří zvítězili v obou čtyřkách a na skifu dojel David Skopal na druhém místě. Dorostenky braly celou sadu medailí, zlato za osmu, stříbro za párovou čtyřku a bronz na nepárovou. Dorostenci získali bronz za párovou čtyřku.

V celkovém pořadí Českého poháru 2022 jsme skončili na krásném 4. místě, je to nejlepší výsledek za posledních 8 let, pouhých 17 bodů od bronzové příčky. Dorostenky ve své kategorii zvítězily, starší žáci obsadili druhou příčku, juniorky třetí a dorostenci s juniory čtvrtou. Je to skvělé umístění, uvážíme-li, že jsme hlavně mládežnický klub.