MČR na dlouhé dráze 7.4.2023

Z Hořína vezeme 4 medaile, 1x zlato a 3x bronz. Na stupně vítězů se postavil dvojskif dorostenek sester Tenglerových, dvojka juniorek Amálka a Ella, dvojka dorostenců Max s Ondrou a Evička ze skifu ju

Počasí na kanále v Hoříně bylo velmi chladné a podmračené, větrné, ale naštěstí bez deště. Nejpočetněji obsazený byl závod skifu dorostenců (71 lodí), skiffu juniorů (70 lodí) skifů dorostenek a juniorek bylo shodně 50.

Dvojskif dorostenek zcela ovládly Viki a Terka Tenglerovy, zvítězily nad lodí ČVK Praha o 55s.

V závodě dvojek juniorek obsadila naše děvčata Ellen Grossertová a Amálie Drahotuská 3. místo za dvěma loděmi Rakouska, nejlepší loď z ČR.

Na start dvojek dorostenců se postavily dvě naše lodě. Max Weinlich s Ondrou Langerem dojeli na 3. místě jen 0,6s od stříbrné medaile. Jakub Pavlita se Štěpánem Doubravou se dělí o 7. místo s lodí Hodonína.

Ve závodě skifu dorostenců jsme měli 3 zástupce. Výborně si vedl David Skopal, který dojel na celkovém 5. místě, 37. byl Štěpán Kyjevský a 48. Ondřej Ptáček.
David a obě dvojky by měly postoupit na kontrolky do Račic.

Juniorek skifařek nastoupilo do závodu hned šest. Výborně si vedla Eva Slepičková, která dojela na 3. místě jen 1,6s od stříbra (druhá z ČR). První desítku uzavírala Míša Uličná. Obě závodnice postupují na kontrolky reprezentačních družstev. Na 28. místě dojela Markéta Holčáková, 31. Hana Hockaday, 35. Lucka Mrkvová a 36. Míša Čapková.

Ze 9 dvojek juniorů patřily 2 olomouckým barvám. Ondra Číhal s Filipem Stolínem dojeli na 5. místě, Martin Rygel s Michaelem Bubniakem na 7. místě.

Tři juniorští skifaři nezasáhli přímo do bojů o medaile. Nejlépe z nich dojel David Sklenář na 25. místě, Honza Paták byl 42. a Tonda Přibil 48.

Poslední závod patřil skifu dorostenek. Anežka Urbánková dojela mezi 50 skifařkami na 34. místě, Barča Dostálová byla 40.