Kontrolní závody Račice 2010

O víkendu 1. - 2.5. 2010 se v Račicích konaly Kontrolní závody mládeže a dospělých.

Všechny kategorie absolvovaly trať dlouhou 2000 metrů. Náš oddíl vyslal celkem pět posádek. Husarský kousek se povedl dvojce bez kormidelníka juniorů. Vojtěch Schlimbach s Janem Smejkalem vyhráli rozjížďku, semifinále a nakonec i finále a řekli si tak o reprezentační dres na mezinárodní regatu juniorů do Mnichova, která se koná následující víkend. Ve dvojkách bez kormidelníka mužů jsme měli také své zástupce. Karel Běhal s Vítem Slavíkem si ve třech závodech vyjeli celkové osmé místo a budou reprezentovat v kategorii do 23 let na regatě v Duisburgu.

Dorosteneckým kategoriím se již tolik nedařilo. Dorostenky Petra Grohmannová a Anna Smejkalová po výborně zajeté rozjížďce nezvládly finálový závod a obsadily páté místo. Martin Kummer byl po bojovném výkonu na skifu celkově 12. Michal Koutný s Jakubem Kopřivou na dvojce bohužel nestačili ani na jednu posádku a umístili se na konečné sedmé příčce.