Kontrolní závody Račice

Kontrolní závody proběhly za slunečného počasí o tomto víkendu 26. - 27.4.2008.

Nejmladšími účastníky celé akce byli dorostenci, kteří místo pro svou kategorii obvyklých 1500 metrů absolvovali trať o délce 2000 metrů, tedy stejně jako junioři a dospělí. Z olomouckých dorostenců startoval na skifu Vojta Schlimbach, jemuž v nedělním finále patřilo první místo, na dvojkách bez kormidelníka se představili Jan Smejkal s Ondřejem Svobodou a Jiří Zlámal s Petrem Valčíkem. Obě dvojky se přes opravné jízdy s přehledem probojovaly do velkého finále, kde Honza s Ondrou obsadili druhé a Jirka s Petrem šesté místo.

Příliš se nedařilo našim juniorům. Vítek Slavík s Josefem Teterou nepostoupili o 0,6s do nedělního semifinále a nakonec byli druzí ve finále C, celkově třináctí. Jejich kolegové Jakub Vrána a Přemysl Pazdera byli taktéž druzí, ale ve finále B, což v konečném pořadí znamenalo osmé místo.

Mezi ženami do 23 let absolvovala Jana Vyhnánková sobotní závody na skifu, kde se umístila na čtvrtém místě. V neděli pak nastoupila s Kateřinou Šulcovou z Dukly Praha na start dvojskifů žen U23. Tento závod dokončily na pátém místě.

Poslední zástupci našeho oddílu byli mezi muži. Michal Diviš a Jiří Došlík startovali v sobotu na dvojce bez kormidelníka, kde jejich výkon stačil pouze na finále B a celkové sedmé místo. V neděli s kolegy z Dukly Praha Fofonkou a Šothem usedli do čtyřky bez kormidelníka a v silně obsazeném závodě dojeli na pátém místě. V tomto závodě noncoxů startovali také Jakub Weigel a Víťa Komárek, kterým společně se Šmardou a Doubkem z ČVK Brno patřila třetí příčka ve finále B.