Jarní běh 2013

V sobotu 23.3.2013 se za slunečného, ale mrazivého počasí konal Jarní běh, který je téměř tradiční součástí zahájení nové závodní sezóny.

Závodníci všech věkových kategorií se opět vydali na trať "kolem Žerotína", kterou v závislosti na věku absolvovali jednou, dvakrát nebo třikrát. Novinkou letošního ročníku byl také závod přípravky, kterého se tentokrát zúčastnili dva stateční. Trať pro přípravku byla k Doze a zpět.

Absolutně nejrychlejším závodníkem se letos stal kanoista Jaroslav Opavský, který svým časem 18:05 min. také velmi výrazně vylepšil rekord trati z loňského roku (19:23 min.). Za zmínku však stojí i výkon dorostence Tadeáše Rulíka, který za svým oddílovým kolegou zaostal o pouhé dvě sekundy. Pomyslná laťka je tedy do dalších let nasazena poměrně vysoko.

Kromě nejrychlejších závodníků jednotlivých kategorií jsme vyhlásili i nejstaršího a nejmladšího účastníka. Pro letošní rok je dvojice veslařsko - kanoistická, a to Miroslav Nepožitek a Martin Hřivna.

Po vyhlášení výsledků jsme přistoupili ke vztyčení klubové vlajky a nová sezóna je oficiálně zahájená. Nakonec jsme ještě společně poseděli u guláše Tomáše Brody a Petera Cvoligy, a protože byla opravdu zima, rozešli jsme se domů...