Hradišťský šestikilák 2014

proběhl v sobotu 11.10.2014 za teplého a slunečného počasí na technicky náročné dráze v Uherském Hradišti. Vezeme 2 vítězství a spoustu kvalitních umístění.

Počasí sportovcům mimořádně přálo, sluníčko a teplota 16 stupňů nastolily ideální podmínky. Závody dorosteneckých kategorií ale znepříjemnil protivítr.

Boj o medaile zahájili junioři. Eduard Bezděk se porval s kvalitními soupeři a obsadil v nesmírně vyrovnaném závodě 4. místo s odstupem 3 sekund na vítěze. První tři skifaři se vešli do jedné sekundy. V nejobsazenějším disciplíně startovalo 51 skifařů.

Dvojka juniorek Láhnerová - Kidová ztrácela ještě na 4. kilometru 6 sekund na první místo. Výborným závěrem se jim podařilo zvítězit o 0,2 sekundy. Naše nepárová veslařka Kristýna Spurná obsadila v závodě skifařek juniorek 23. místo.

Dorostenci přijeli do Hradiště se 3 posádkami. Dvojka "bez" Bartel - Vaněk předvedla velmi dobrý výkon a dojela těsně za medailovými pozicemi na 4. místě. Jejich kolegům Opluštilovi a Hrubému se závod vůbec nepodařil a skončili na 8. místě. Skifař Tůma předvedl kvalitní výkon a na dorosteneckém skifu si vyjel 13. příčku.

Druhé olomoucké vítězství vyjela dvojka dorostenek Prchalová - Bednářová. Soupeřkám nedaly šanci a s náskokem 50sekund zvítězily. Skifařku Truhlářovou nezastihl závod v optimálním zdravotním stavu a závodem se protrápila k 5. místu.

Posledním našim zástupcem byl skifař Kluka, startující již za kategorii mužů. Jeho výkon stačil na 22. místo.