10 medailí z MČR dorostu a juniorů

veze olomoucká výprava. O víkendu 25. - 27. 6. 2021 se olomoučákům velmi dařilo! 3 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové medaile jsou nádherným zakončením první části sezony.

Počasí v Račicích si s veslaři pohrávalo. Páteční prudký déšť a nedělní vedro zkoušelo jejich odolnost. Ale naši závodníci byli skvěle připraveni a nedali se zaskočit. Dá se skoro říct, že co závod, to medaile.

Dorostenky si připsaly v závodě dvojek stříbrnou medaili. Ellen Grossertová a Vendula Hrubá si tak vybojovaly právo startovat v srpnu na regatě Olympic Hopes za družstvo ČR. Pak už přišly dvě zlaté medaile a tiuly mistryň ČR - osma dorostenek ve složení Slepičková Eva, Uličná Michaela, Hockaday Hana, Holčáková Markéta, Grossertová Ellen a Hrubá Vendula doplněné dvěma závodnicemi z moravských oddílů projely suverénně cílem na prvním místě. Další zlatou medaili přidala čtyřka bez kormidelnice Slepičková E., Uličná, Hockaday a otrokovická Rulfová. I tato posádka bude startovat na regatě Olympic Hopes.

Dorostenci vybojovali kompletní sbírku medailí. Titulem mistrů ČR s právem reprezentačního startu na Olympic Hopes Regattě se pyšní Jan Paták, Martin Rygel, Jakub Štěpánek a Filip Stolín, kteří skvělým závěrem dovezli svoji loď vítězně do cíle. Stříbro si pověsili na krk chlapci ze čtyřky párové Jan Paták, David Sklenář, Michael Bubniak a Filip Stolín, kteří v početném poli závodníků podlehli pouze lodi Blesku Praha. Medailovou sbírku zkompletovali o bronzové medaile chlapci ze čtyřky s kormidelníkem - Jakub Kukač, Erik Procházka, Jiří Mlynář, Ondřej Číhal a korm. Jiří Husička.

Dvě olomoucké juniorky startovaly ve společenstvích a odváží si po dvou stříbrných medailích, kdy vítězství si připsaly reprezentační posádky. Jana Slepičková a Adéla Brokešová obsadily 2. místo jak na čtyřce bez kormidelnice, tak na osmě.

Také junioři startovali v závodech proti reprezentačním lodím. Jan Řezáč, Petr Čížek Michael Grivalský a Filip Snášel vybojovali bronzové medaile na čtyřce bez kormidelníka. Řezáč, Čížek spolu s Hoskovcem, Kolomazníkem  a kormidelnicí Brokešovou přidali stříbro z osmy.