MČR na trenažéru v Neratovicích

V sobotu 9.2.2008 se v Neratovicích konalo Mistrovství České republiky ve veslování na trenažéru.

Za náš klub zde startovalo celkem sedm zástupců. Jako první se na dvoukilometrovou trať vydali dorostenci. Vojta Schlimbach, který s časem 6.34,5 min. zaostal pouhých 0,2s za svým osobním rekordem a obsadil velice pěkné 3. místo, jeho o rok mladší kolega Honza Smejkal byl 19. Tři olomoučtí závodníci se představili v kategorii juniorů. Dařilo se Josefu Teterovi, ten se v nejlepším osobním čase 6.16,3 min. umístil na 4. příčce, Lukáš Doležel (6.28,3min.) byl na třináctém a Jakub Vrána (6.42,2 min.) na 21. místě. Mezi dospělými stojí za zmínku 3. místo Mirka Vraštila, jenž nyní startuje za muže lehkých vah pražské Dukly. V hlavní kategorii žen se nejlépe vedlo Pavlíně Žižkové, která v novém osobním rekordu 6.45,3 min. zaostala pouhých 1,8s za vítěznou Mirkou Knapkovou, Jana Vyhnánková se umístila celkově na pátém, ale mezi seniorkami B (do 23 let) na 3. místě. Své osobní rekordy vylepšili také poslední dva olomoučtí zástupci, startující mezi muži. Michal Diviš časem 6.09,3 min. vrátil porážku z Ostravy svému kolegovi Jiřímu Došlíkovi, který závodní trať zdolal za 6.11,9 min. a obsadili tak mezi seniory B (do 23 let) šesté a sedmé místo.

Současně byly vyhlášeny také konečné výsledky Českého poháru ve veslování na trenažéru 2007/2008. Celkové vítězství si mezi ženami připsala Pavlína Žižková, stříbrnou pozici uhájili Jana Vyhnánková, stejně jako dorostenec Vojta Schlimbach a pohárovou sérii uzavírá Jiří Došlík se svým třetím místem.

Těmito závody sice byla ukončena hlavní trenažérová sezóna, ale olomoučtí závodníci se ještě představí na dvou halových startech. Pavlína Žižková bude za 14 dní startovat na MS ve veslování na veslařském trenažéru v americkém Bostonu a o týden později, 2.března, si pak společně s dalšími veslařskými kolegy i z řad těch nejmladších zazávodí na Mistrovství Slovenska v halovém veslování, konaného v Banské Bystrici.

MČR na trenažéru v Neratovicích | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2019 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz