MČR juniorů, seniorů a veteránů 2008

Celkem šest zlatých medailí, jednu stříbrnou a čtyři další finálová umístění si přivezli naši veslaři z Mistrovství ČR seniorů, juniorů a veteránů 2008 ...

... které proběhlo ve dnech 11. - 13.7.2008 v Račicích. V kategorii juniorů vybojovali titul mistra republiky Vrána, Slavík, Tetera, Pazdera a kormidelník Mlčoch na čtyřce s kormidelníkem. O něco méně se této sestavě dařilo na čtyřce bez kormidelníka, kde obsadili čtvrtou příčku. Stejné umístění si uhájili také na osmě, na které startovali společně s Běhalem, Bartákem a závodníky z ČVK Brno. Stříbrnou medaili si přivezli olomoučtí muži, kteří startovali na čtyřce s kormidelníkem ve složení Weigel, Diviš, Gefing, Komárek a kormidelník Mlčoch. Trenérsky se na výkonech mužských složek podílí Petr Truhlář a Zdeněk Vičík.

Velkou šanci na čtyři medailová umístění měly pod vedením trenérky Daniely Hlaváčové ženy. Náhlé onemocnění Jany Vyhnánkové bohužel způsobilo, že se vracely jen se dvěma tituly. Zlaté medaile získaly na osmě žen ve složení Žižková, Blanka Vařeková, Štěpánková, korm. Grecmanová + spol. Dukla Praha a VK Hodonín, druhý titul přidala Pavlína Žižková na osmě veteránek společně s děvčaty z moravských oddílů.

Celkem tři tituly mistra republiky si připsali muži veteráni. Nejprve zabodovali Zapletal, Herzán, Vyhnálek a Skula na čtyřce bez kormidelníka v kategorii C. Další titul přidali na stejné disciplíně jejich starší kolegové Řoutil, Vyroubal, Drábek a Holčík. Třetí zlatou medaili přivezli na osmě ve složení Zapletal, Herzán, Konvička, Skula, Řoutil, Vyroubal, Drábek, Kožušník a kormidelník Lorenc.

Součástí celého podniku byly také Závody talentované mládeže, kde olomoucký klub zastupovali Schlimbach se Smejkalem. Na dvojce bez kormidelníka obsadili třetí příčku.

 

DALŠÍ VÝSLEDKY:

2. místo: 8+Mvet. v kategorii C: Zapletal, Herzán, Konvička, Skula, Vyhnálek, John, Baleka, Kožušník, korm. Lorenc

4. místo: 4-jři: Vrána, Slavík, Tetera, Pazdera

  8+jři:  Vrána, Slavík, Tetera, Barták, Běhal, Pazdera, korm. Mlčoch + ČVK Brno

6. místo: 2-m: Weigel, Komárek

  8+jky: Denisa Vraštilová + spol. 

MČR juniorů, seniorů a veteránů 2008 | VKOLOMOUC

Facebook Link Hlavní strana
Copyright 2019 VKOlomouc
Vytvořilo WebStudio Orbinet.cz